Ubezpieczenie floty

Ubezpieczenie Floty


flota

Jeżeli prowadzisz firmę i posiadasz kilka pojazdów na pewno zainteresuje cię ubezpieczenie floty.
Czym właściwie jest ubezpieczenie floty i ile aut we firmie wystarczy aby zakupić ubezpieczenie flotowe? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

Jeszcze kilka lat temu z korzyści takiego rozwiązania mogli skorzystać duzi przedsiębiorcy, których floty były liczone minimum w dziesiątkach aut. Aktualnie branża ubezpieczeniowa większą uwagę zwróciła na sektor małych i średnich firm. Także do nich towarzystwa kierują więc swoją ofertę ubezpieczeń flotowych.

Załóżmy, że prowadzisz firmę, która działa w branży gastronimiczej na terenie Poznania lub okolic. Potrzebujesz floty samochodów aby rozwozić np catering dla klientów. Zakładamy, że na początku będziesz potrzebować np dziesięciu aut.
Obowiązkowo trzeba zakupić polisę OC. Jeżeli natomiast chciałbyś mieć ochronę od kradzieży auta bądź uszkodzenia samochodu wynikające z twojej winy - warto wykupić dodatkowo ubezpieczenie AC. Na koszty polisy wpływa znacząco dotychczasowy przebieg ubezpieczenia.

Co będzie zatem wpływało na cene ubezpieczenia floty? Elementem mającym największy wpływ na koszt ubezpieczenia floty będzie historia użytkowanych pojazdów za okres przynajmniej trzech ostatnich lat. Wycenia sie ryzyko opierając sie na wartości i wielkości szkód pochodzacych z OC i AC z trzech ostatnich lat, trendy szkód i średnią szkodę. Dla ubezpieczyciela bardzo duże znaczenie ma szkodowość klienta – wartość wypłaconych odszkodowań czy liczba szkód.
Im liczniejsza jest flota naszej firmy, tym lepsze warunki cenowe możemy otrzymać. Dodatkowo wycena ceny ubezpieczenia floty opiera się również na innych czynnikach np. wiek i struktura samochodu. Na cenę ubezpieczenia floty ma wpływ również profil działalności firmy i to jakie jest przeznaczenie użytkowanych pojazdów.
Co jeszcze może miec wpływ na cenę ubezpieczenia? Zwykle samochody najpopularniejszych marek są zwykle najtańsze. Duży wpływ na wartośc polisy ma również pojemnośc silnika ubezpieczanego pojazdu.

9 tys czy 19 tysięcy za ubezpieczenie?
O ile dla indywidualnego klienta wycenę stawki polisy OC jestesmy w stanie podać od razu tak przy ubezpieczeniu floty nie jest to takie oczywiste. Do każdego klienta ubezpieczyciel podchodzi indywidualnie, ocenia profil ryzyka i historię szkodowości.

Jakie elementy obejmuje ubezpieczenia floty?

Ubezpieczeniem floty objęte są wszystkie pojazdy wraz z ich wyposażeniem. Możemy wykupic sama polisę OC lub pakiet na którego składa się kilka ubezpieczeń:
Ochrona prawna Autocasco, Odpowiedzialność cywilna posiadaczy pojazdów mechanicznych, Zielona Karta, Ubezpieczenie szyb, Ubezpieczenie Assistance, Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo ubezpieczenia:

OC przewoźnika w ruchu krajowym - przewozy na terytorium Polski
OC przewoźnika w ruchu międzynarodowym - przewozy z Polski za granicę
cargo Ubezpieczenie towaru w przewozie
Przewozy za granicą - kabotaż
OC spedytora
Ubezpieczenia dla kierowców - koszty leczenia za granicą i NNW

Wykupując kompleksową polisę, masz pewność, iż w przypadku zaistnienia szkody w przewożonym towarze, ubezpieczenie zapewni Tobie finansową rekompensatę.

Ładunek będzie objęty ochroną ubezpieczeniową wraz ze wszystkimi niezbędnymi czynnościami przeładunkowymi, wymaganym postojem w czasie trwania przewozu oraz przejściowym magazynowaniem.
Ubezpieczenie to zabezpieczenie Twojej przyszłości.
Porównaj z nami najlepsze ubezpieczenia floty! Zapraszamy

 

Chcąc zabezpieczyć siebie i swoich pracowników warto również skorzystać z ubezpieczenia grupowego które przygotuje Ciebie na różnego rodzaju sytuacje życiowe takie jak pobyt w szpitalu, nieszczęśliwy wypadek, narodziny dziecka, śmierć najbliższych, ciężką chorobę i inne.