UBEZPIECZENIE OC FRYZJERÓW, KOSMETOLOGÓW, KOSMETYCZEK, MASAŻYSTÓW, WŁAŚCICIELI SOLARIUM, PIERCERÓW I TATUAŻYSTÓW

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej OC fryzjerów, kosmetologów, kosmetyczek, masażystów, tatuażystów, piercerów oraz dla właścicieli solarium.

Praca w gabinecie kosmetycznym, gabinecie masażu czy salonie fryzjerskim niesie ze sobą ryzyko. Kosmetolodzy, kosmetyczki i stylistki paznokci narażone są na ryzyko związane m.in ze nieumyślnym skaleczeniem klientki, poparzeniem, uszkodzeniem płytki paznokcia, wprowadzeniem zakażenia grzybicą czy gronkowcem, wystąpieniem reakcji alergicznej.

Podczas zabiegu mikrodermabrazji czy eksfoliacji kwasami – mimo, iż cała procedura została wykonana prawidłowo, mogą pojawić się różne komplikacje.

Makijaż permanentny niesie ze sobą ryzyko powikłań, nawet tak często wykonywane zabiegi przedłużania rzęs czy farbowanie brwi henną związane są z wysokim ryzykiem reakcji alergicznej.

Praca fryzjerów również niesie ze sobą swoiste zagrożenia skaleczenia klienta, wystąpienia reakcji alergicznej na farbę czy spalenia włosów klientki a co za tym idzie wszystkie te przypadki są obciążone groźbą poniesienia odpowiedzialności finansowej za wyrządzone szkody.

Skrzywdzony klient wniesie sprawę do sądu a osoba wykonująca zabieg – choć szkodę wyrządziła nieumyślnie – może ponieść stosowne konsekwencje finansowe.

Ubezpieczenia OC to ubezpieczenie odpowiedzialności fizycznej.

Każdy gabinet kosmetyczno-fryzjerski, gabinet masażu, piercingu, tatuażu powinien mieć wykupione ubezpieczenie OC aby zapobiec ewentualnym konsekwencjom finansowym, które są bardzo wysokie.

W jednej chwili, przez jeden przypadek, dobrze prosperujący salon może znaleźć się na skraju bankructwa.

Ubezpieczenie OC chroni kosmetologów, kosmetyczki, fryzjerki, masażystów, tatuażystów i piercerów.

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna osób objętych ubezpieczeniem za szkody na osobie lub mieniu, wyrządzone osobom trzecim.

Często zapomina się, że w momencie wejścia klienta do gabinetu, podjęcia i zgodnego ustalenia, o jaką usługę chodzi, termin wykonania i za jaką cenę – dochodzi do zawarcia umowy o wykonanie usługi.

Choć umowa zawierana jest w sposób ustny – jak najbardziej obowiązuje. Gdy klientka siada na fotel

Klienci salonów urody są coraz bardziej świadomi swoich praw. Z dnia na dzień rośnie liczba poszkodowanych klientów, który zaczynają stopniowo wkraczać na drogę sądową.

Choć higiena w miejscu pracy stanowi priorytet, przestrzeganie właściwych procedur sanitarnych w miejscu pracy nie wystarczy. Wystarczy, że przez pośpiech, błąd czy nieuwagę dojdzie do poparzenia parafiną podczas zabiegu parafinowego dłoni lub przez przypadek dojdzie do uszkodzenia cążkami wałów okołopaznokciowych. W tym momencie klient może wytoczyć sprawę sądową – i może ją wygrać – a salon poniesie finansowe konsekwencje.

Dlatego warto ubezpieczyć się – tak na wszelki wypadek, wykupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej kosmetyczki, manicurzystki, pedicurzystki, makijażystki, masażysty czy fryzjera.

Nieważne czy wykonałaś w swoim życiu już tysiące zabiegów i nigdy nic się złego nie stało. Będzie ten tysiąc pierwszy raz, przyjdzie klient i wyrządzisz mu nieumyślnie szkodę. Współczesny klient zna swoje prawa i spróbuje je wyegzekwować.

Dzięki ubezpieczeniu osoba ubezpieczona (kosmetyczka, kosmetolog, masażysta, fizjoterapeuta) jest w stanie uniknąć finansowego problemu związanego z pojawieniem się zdarzeń losowych od niej niezależnych. W przypadku zajścia konieczności wypłaty odszkodowania, koszty z tym związane pokrywa już zakład ubezpieczeń w imieniu ubezpieczonego.

Prosimy o kontakt: tel. 795 700 474 lub e-mail: biuro@ubezpieczenia-complex.pl

Prosimy w treści pozostawić swój numer telefonu – oddzwonimy do Państwa.

Zapewniamy bezpłatny dojazd do klienta.