Ubezpieczenie restauracji, kawiarni, cukierni i innych punktów gastronomicznych

Prowadzisz restaurację, kawiarnię lub inny punkt gastronomiczny? Jeżeli trafiłeś na stronę naszej Multiagencji ubezpieczeniowej zapewne rozważasz zakup polisy ubezpieczeniowej dla swojej restuaracji. Rozsądna decyzja. Ubezpieczenie zapewni ci ochronę i spokojny sen. Jesteśmy doświadczoną Multiagencją Ubezpieczeniową z siedzibą główną w Poznaniu. Ubezpieczamy firmy i instytucje na terenie całego kraju. Zapraszamy do współpracy.

Ubezpieczenie dla restuaracji  – od czego chroni zakupiona polisa ubezpieczeniowa ?

Zastanówmy się na jakie ryzyka jesteś narażony prowadząc restuarację lub kawiarnię. Ryzyka możemy podzielić na dwa rodzaje, od których powinieneś się ubezpieczyć – roszczenia klienta, czyli roszczenia wynikające ze szkód wyrządzonych innym osobom  oraz szkody w twoim mieniu własnym.

Ubezpieczenie restuaracji obejmuje swoim zakresem ubezpieczenie od ognia i innch zdarzeń losowych, zdarzenia spowodowane przez żywioły: pożary, silny wiatr. Może wystąpić przepięcie czyli nagły wzrost napięcia w sieci, który uszkodzi lodówkę, piekarnik czy inne urządzenie kuchenne. Nikt nie spodziewa się też zalania, od którego również chroni ubezpieczenie. Polisa ubezpieczeniowa może objąć także ubezpieczenie sprzętu elektronicznego używanego w restuaracji ( np laptopy) ubezpieczenie twojego mienia od wandalizmu ( dewastację w tym graffiti). Ubezpieczenie zwróci ci straty w zwiazku z kradzieżą z włamaniem i rabunkiem.  Jest wiele sytuacji, których się nie spodziewamy. W skutek awarii chłodziarki lub przerwy w dostawie prądu może zepsuć się jedzenie ( klauzula rozmrożenia).  Auto służbowo-dostawcze, które dostarcza produkty z hurtownii do punktu może ulec wypadkowi. Inna zdarzenie – twoje szyby, lustra czy witryny szklane zostaną stłuczone i uszkodzone. Od tego wszystkiego możesz się ubezpieczyć. Pamiętaj, że każda większa szkoda zakłóci normalne funkcjonowanie twojej restuaracji. Warto ubezpieczyć się na straty następcze po szkodzie – utraty zysku i ponoszenia kosztów stałych przy prowadzeniu firmy ( rachunki za media, czynsz, płace dla pracowników, leasing i kredyt). A co z roszczeniami innych osób? No właśnie. Zastanawiałeś się może jakie konsekwencje finansowe możesz ponieść w przypadku gdy, któryś z twoich gości lub pracowników dozna urazu w skutek poślizgnięcia się na mokrej podłodze lub nieodśnieżonym chodniku? Niestety dość często zdarzają się wypadki związane z organizacją imprez (szczególnie gdy używane są fajerwerki) lub drobne wypadki jak oblanie klienta herbatą, zupą, poparzenie, zniszczenie ubrania. Jeśli jest szatnia – ponosisz odpowiedzialność za szkody polegające na zniknięciu rzeczy. Dlatego zakup polisy ubezpieczeniowej dla twojej restuaracji jest tak ważny.  Skontaktuj się z nami – wspólnie dobierzemy najoptymalniejszy wariant polisy.

Tel: 795 700 474 

biuro@ubezpieczenia-complex.pl