Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie wycieczki, wakacji i podróży

Wakacje w odległych krajach to spełnienie marzeń dla niejednej polskiej rodziny. Podstawą dobrze zorganizowanej wycieczki jest dbałość o każdy szczegół i przewidywanie zdarzeń nieprzewidwalnych. Niewiele osób jednak wie, że wyjazd na wycieczkę można także ubezpieczyć. Ubezpieczenia od pobytu w szpitalu, zachorowania, czy zgubienia bagażu są coraz częściej wybierane przez naszych Klientów.

Wybieraz się na wakacje? Pamiętaj o ubezpieczeniu podróży. Konsekwencje finansowe próby zaoszczędzenia na polisie turytycznej mogą być bardzo bolesne  i liczone nie w kilku ale w setkach tysięcy złotych. Z badań Nationale-Nederlanden wynika, że co trzecia osoba będąca na wypoczynku za granicą doświadcza jakiegoś przykrego zdarzenia, najczęściej choroby lub awarii samochodu. Brak polisy ubezpieczeniowej to wielki błąd ponieważ cena samej polisy nie jest z reguły wysoka natomiast koszt już samego leczenia będącego konsekwencją nieprzyjemnego zdarzenia losowego podczas urlopu może zrujnować nasz budżet domowy.

 

Dlaczego warto się ubezpieczyć na czas wyjazdu za granicę?

W Stanach Zjednoczonych zapłacimy od kilku do kilkuset tysięcy złotych w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdziemy. I tak migotanie przedsionków i zawał serca na terenie USA uszczupli nasz budżet na kwotę 99395 dolarów. Kolejny przykład, także z USA, podczas hospitalizacji została postawiona diagnoza: objawy stwardnienia rozsianego a koszt leczenia, którym obciążony został urlopowicz wyniósł 70 tysięcy dolarów. Inne przypadki, które dotyczą ostatnich lat to np Meksyk i diagnoza: wyrostek robaczkowy. Urlopowicz został obciążony kosztem leczenia i transportu na kwotę 130 tysięcy złotych. W Brazylii urlopowicz złamał nogę. Konieczność hospitalizacji na miejscu i transportu do kraju wyniosła blisko 140 tysięcy złotych. W Hiszpanii urlopowicz złamał rękę w kilku miejscach. Hospitalizacja i powrót do kraju obciążyły jego budżet na kwotę 100 tysięcy złotych. Przypadek z Grecji – diagnoza: krwiak. Leczenie w tym dwie operacje ratujące życie i powrót do kraju zostały wycenione na 400 tysięcy złotych.  Kolejny autentyczny przypadek – Peru – leczenie, pobyt w szpitalu oraz transport do Polski – 250 tysięcy złotych. Dlatego nie warto oszczędzać na polisie turystycznej. Hiszpania – Polka potyka się podczas spaceru i doznaje urazu kolana. Transport ambulansem i dwudniowy pobyt w szpitalu zostały wycenione na 20 tysięcy złotych. Kobieta miała wykupioną polisę. Suma została pokryta przez ubezpieczalnię. To nie są zwykłe liczby, to autentyczne przypadki ludzi takich jak ty. Wypadek może zdarzyć się każdemu a nie posiadając polisy narażasz się na ogromne ryzyko. Kwoty hopitalizacji w obcym kraju są zawrotnie wysokie co w konsekwencji, może być bardzo dokuczliwe nie tylko dla nas samych ale również dla naszych bliskich